O nás

Jako velký milovník knih během mých studijních časů a později i během působení jako učitel na univerzitě, jsem se rozhodl v roce 1992 zasvětit celý svůj život odborné literatuře profesionálně. V té době jsem začínal hledat způsob, jak se dostat ke kvalitním knihám z renomovaných vydavatelství a jak je nabídnout odborníkům u nás, protože tehdy ty možnosti nebyly.
 
Když se mi poprvé podařilo zorganizovat speciální výstavu v počtu jen několika titulů v prostorách fakulty, byl jsem šťastný jako malé dítě a viděl jsem, že mé nadšení se neskrývá jen ve mně.
Začal jsem spolupracovat s několika vydavatelstvími z celého světa (tehdy se mnohá ani tak nejmenovala) a dnes vedu úspěšnou firmu, která je vybudována na bázi přátelských kontaktů se světovou kolébkou profesionality, vědy a techniky a jsem rád, že moje celoživotní dílo je nyní ve Vašich rukách.
 
Dnes společnost Malé centrum (nese jméno po bývalé části Petržalky, kde jsem v té době bydlel a začínal své první obchodní aktivity) spojuje odbornost a profesionalitu zároveň ve zprostředkování nových a podnětných myšlenek, znalostí a vědomostí na Slovensku a v České republice. Výsledkem je vynikající spolupráce s mnoha univerzitami, vědeckými ústavy, knihovnami a nakonec i soukromými společnostmi. Její velkou devizou je rodinný charakter, který s úctou a pokorou přenáší do styku s klienty.
 
Ing. Anton Žemlička, CSc., jednatel